Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  04 mars 2018   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  10:20   
  Arrangör  Karlshamn simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 2, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskrona Mix 1  98  Karlskrona Simsällskap            2:03.05   
        33.65        33.65   
        32.93        1:06.58   
        27.94        1:34.52   
        28.53        2:03.05   
                     
Karlskrona Mix 2  Karlskrona Simsällskap            2:06.75   
        37.05        37.05   
        35.22        1:12.27   
        29.63        1:41.90   
        24.85        2:06.75   
                     
Karlskrona Mix 3 [1918]  Karlskrona Simsällskap            2:14.68   
        33.14        33.14   
        37.42        1:10.56   
        36.82        1:47.38   
        27.30        2:14.68   
                     
Karlskrona Mix 6  Karlskrona Simsällskap            2:24.81   
        34.34        34.34   
        39.74        1:14.08   
        37.16        1:51.24   
        33.57        2:24.81   
                     
Karlskrona Mix 5  Karlskrona Simsällskap            2:41.02   
        43.37        43.37   
        47.23        1:30.60   
        38.76        2:09.36   
        31.66        2:41.02   
                     
Karlskrona Mix 4 [1918]  Karlskrona Simsällskap            2:42.42   
        42.38        42.38   
        43.73        1:26.11   
        34.90        2:01.01   
        41.41        2:42.42   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emina Wigow  2007  Karlskrona Simsällskap            34.64   
Julia Andersson  2007  Ronneby Simsällskap            35.98   
Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap            38.80   
Isa Gunnarsson  2008  Ronneby Simsällskap            39.52   
Axelina Kläfverud  2007  Karlshamns Simklubb            41.83   
Mirja Silverskär  2007  Karlskrona Simsällskap            42.47   
Holly Roos  2008  Ronneby Simsällskap            44.36   
Minéa Bergstedt  2008  Karlshamns Simklubb            48.43   
Sara Olsson  2007  Bromöllaortens Simsällskap            49.72   
10  Edit Stenberg  2008  Ronneby Simsällskap            56.24   
Penny Kennerwall  2008  Ronneby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Neo Evertsson  2007  Karlskrona Simsällskap            35.16   
Luka Mijatovic  2007  Bromöllaortens Simsällskap            39.10   
Riccardo Byggeth  2007  Karlskrona Simsällskap            40.52   
Vidar Nilsson  2007  Karlskrona Simsällskap            43.80   
Leon Björkqvist  2007  Bromöllaortens Simsällskap            51.18   
Erik Edekling  2007  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap    29.17        1:01.61   
Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap    32.44        1:08.02   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap    32.66        1:09.11   
Olivia Klint Ipsa  2005  Bromöllaortens Simsällskap    33.04        1:09.22   
Myra Ramström-Andersson  2005  Karlskrona Simsällskap    32.89        1:10.24   
Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS    32.49        1:10.60   
Alice Gulin  2006  Kristianstads SLS    33.28        1:10.95   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    34.00        1:11.33   
Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb    35.14        1:13.16   
10  Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS    35.20        1:14.30   
11  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    34.93        1:14.38   
12  Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    35.27        1:14.51   
13  Alma Larsson  2006  Karlshamns Simklubb    38.07        1:19.61   
14  Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    38.23        1:19.94   
15  Novalie Gulin  2006  Kristianstads SLS    39.53        1:20.67   
16  Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    37.93        1:21.62   
17  Ida Lund  2006  Kristianstads SLS    38.19        1:21.98   
18  Johanna Albinsson  2005  Kristianstads SLS    38.93        1:23.70   
19  Fanny Norrman  2006  Kristianstads SLS    38.96        1:24.80   
20  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    42.10        1:26.44   
21  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsällskap    40.25        1:27.39   
22  Regina Zolyniak  2006  Karlshamns Simklubb    41.20        1:29.26   
23  Ellen Holmberg  2005  Karlshamns Simklubb    41.18        1:29.93   
24  Emmy Hulte  2005  Karlshamns Simklubb    42.51        1:30.12   
25  Josefina Andrae  2006  Karlshamns Simklubb    46.49        1:37.06   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap    33.43        1:11.52   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    34.24        1:13.15   
Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS    35.37        1:14.91   
Måns Fridström  2006  Karlskrona Simsällskap    36.21        1:16.05   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    36.60        1:16.25   
Yousef Abu Hajaj  2005  Karlskrona Simsällskap    35.78        1:18.17   
Melvin Petersson  2005  Karlskrona Simsällskap    38.20        1:22.47   
Jacob Edlund  2006  Ronneby Simsällskap    44.88        1:37.19   
Oliver Bergstedt  2006  Karlshamns Simklubb    45.77        1:38.41   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thea Greco  2004  Karlskrona Simsällskap    30.92        1:05.40   
Vera Blom  2003  Karlskrona Simsällskap    32.43        1:08.00   
Engla Löfström  2003  Ronneby Simsällskap    32.37        1:08.49   
Filippa Hansson  2004  Karlskrona Simsällskap    34.28        1:12.25   
Saga Evertsson  2003  Karlskrona Simsällskap    34.51        1:12.79   
Rebecka Ungureanu  2004  Bromöllaortens Simsällskap    34.95        1:14.82   
Maja Olsson  2003  Karlshamns Simklubb    34.95        1:15.06   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    37.09        1:17.94   
Elsa Bergelin  2004  Karlskrona Simsällskap    37.18        1:19.43   
10  Tilda Hildingsson  2004  Bromöllaortens Simsällskap    41.55        1:28.16   
11  Elin Dahl  2003  Karlshamns Simklubb    41.92        1:29.77   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    26.27        55.15   
William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    28.17        59.87   
Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsällskap    29.26        1:01.19   
Johan Abrahamsson  2004  Karlskrona Simsällskap    29.91        1:05.12   
Felix Jönsson  2004  Kristianstads SLS    31.83        1:07.37   
Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    33.52        1:10.57   
Oscar Tram  2004  Kristianstads SLS    34.89        1:13.24   
Rasmus Ejermark  2004  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Simander  2002  Karlskrona Simsällskap    29.21        1:01.25   
Emma Ljungkranz  2001  Karlskrona Simsällskap    30.27        1:03.50   
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    30.76        1:06.20   
Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    31.58        1:07.04   
Auste Ziuznyte  2001  Karlshamns Simklubb    32.18        1:07.49   
Tufva Alexandersson  2002  Karlskrona Simsällskap    32.41        1:08.43   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    26.77        56.00   
Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    28.44        59.51   
Dennis Micin  2002  Karlskrona Simsällskap    28.49        59.71   
Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    28.63        1:02.76   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Andersson  2007  Ronneby Simsällskap            46.87   
Emina Wigow  2007  Karlskrona Simsällskap            50.34   
Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap            50.54   
Isa Gunnarsson  2008  Ronneby Simsällskap            52.80   
Axelina Kläfverud  2007  Karlshamns Simklubb            53.29   
Edith Stenberg  2008  Ronneby Simsällskap            55.29   
Penny Kennerwall  2008  Ronneby Simsällskap            57.06   
Holly Roos  2008  Ronneby Simsällskap            57.40   
Minéa Bergstedt  2008  Karlshamns Simklubb            58.71   
10  Sara Olsson  2007  Bromöllaortens Simsällskap            1:03.60   
Mirja Silverskär  2007  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Edekling  2007  Karlskrona Simsällskap            51.78   
Luka Mijatovic  2007  Bromöllaortens Simsällskap            57.68   
Leon Björkqvist  2007  Bromöllaortens Simsällskap            DSQ   
Riccardo Byggeth  2007  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
Vidar Nilsson  2007  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Klint Ipsa  2005  Bromöllaortens Simsällskap    37.50        1:19.05   
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap    39.50        1:26.86   
Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap    41.20        1:29.60   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap    40.96        1:30.18   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    42.50        1:30.97   
Alice Gulin  2006  Kristianstads SLS    43.02        1:31.80   
Myra Ramström-Andersson  2005  Karlskrona Simsällskap    42.86        1:32.70   
Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    46.07        1:37.82   
Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    46.30        1:38.79   
10  Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS    48.59        1:42.37   
11  Johanna Albinsson  2005  Kristianstads SLS    47.54        1:43.06   
12  Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    48.75        1:43.38   
13  Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb    50.68        1:46.11   
14  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    51.21        1:46.17   
15  Ida Lund  2006  Kristianstads SLS    49.66        1:46.28   
16  Fanny Norrman  2006  Kristianstads SLS    48.71        1:46.38   
17  Alma Larsson  2006  Karlshamns Simklubb    49.68        1:47.44   
18  Novalie Gulin  2006  Kristianstads SLS    50.64        1:47.52   
19  Ellen Holmberg  2005  Karlshamns Simklubb    50.76        1:48.12   
20  Emmy Hulte  2005  Karlshamns Simklubb    51.41        1:49.82   
21  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsällskap    52.80        1:52.91   
Regina Zolyniak  2006  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    42.89        1:29.02   
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap    43.14        1:33.31   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    44.80        1:36.71   
Yousef Abu Hajaj  2005  Karlskrona Simsällskap    47.87        1:42.14   
Måns Fridström  2006  Karlskrona Simsällskap    48.26        1:45.32   
Carl Rexeke  2006  Karlskrona Simsällskap    51.55        1:50.78   
Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS    52.36        1:51.04   
Melvin Petersson  2005  Karlskrona Simsällskap    52.52        1:51.50   
Jacob Edlund  2006  Ronneby Simsällskap    57.86        2:02.66   
Oliver Bergstedt  2006  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thea Greco  2004  Karlskrona Simsällskap    39.84        1:25.60   
Maja Olsson  2003  Karlshamns Simklubb    42.36        1:30.21   
Elsa Bergelin  2004  Karlskrona Simsällskap    44.25        1:33.22   
Vera Blom  2003  Karlskrona Simsällskap    43.31        1:35.22   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    46.46        1:38.47   
Rebecka Ungureanu  2004  Bromöllaortens Simsällskap    45.51        1:40.16   
Tilda Hildingsson  2004  Bromöllaortens Simsällskap    52.94        1:50.73   
Elin Dahl  2003  Karlshamns Simklubb    1:02.08        2:12.16   
Filippa Hansson  2004  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    33.65        1:12.14   
Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsällskap    34.92        1:13.78   
William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    38.11        1:20.50   
Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    44.88        1:35.60   
Oscar Tram  2004  Kristianstads SLS    43.26        1:35.89   
Felix Jönsson  2004  Kristianstads SLS    50.49        1:47.89   
Rasmus Ejermark  2004  Karlskrona Simsällskap    54.80        1:58.99   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Simander  2002  Karlskrona Simsällskap    36.71        1:19.46   
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    36.22        1:22.02   
Tufva Alexandersson  2002  Karlskrona Simsällskap    40.65        1:27.47   
Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    44.34        1:34.50   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    37.45        1:20.71   
                     
 
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Andersson  2007  Ronneby Simsällskap            40.23   
Emina Wigow  2007  Karlskrona Simsällskap            46.04   
Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap            47.01   
Isa Gunnarsson  2008  Ronneby Simsällskap            47.87   
Penny Kennerwall  2008  Ronneby Simsällskap            49.56   
Axelina Kläfverud  2007  Karlshamns Simklubb            49.94   
Mirja Silverskär  2007  Karlskrona Simsällskap            52.29   
Minéa Bergstedt  2008  Karlshamns Simklubb            56.93   
Edith Stenberg  2008  Ronneby Simsällskap            1:02.29   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Neo Evertsson  2007  Karlskrona Simsällskap            41.62   
Luka Mijatovic  2007  Bromöllaortens Simsällskap            46.17   
Leon Björkqvist  2007  Bromöllaortens Simsällskap            50.54   
Riccardo Byggeth  2007  Karlskrona Simsällskap            52.43   
Vidar Nilsson  2007  Karlskrona Simsällskap            56.84   
                     
 
Gren 21, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap    36.02        1:14.71   
Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS    38.62        1:18.84   
Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap    38.55        1:20.41   
Olivia Klint Ipsa  2005  Bromöllaortens Simsällskap    40.72        1:21.73   
Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    40.17        1:23.84   
Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS            1:24.61   
Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS    40.61        1:25.05   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    41.82        1:26.34   
Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb    45.34        1:27.20   
10  Alice Gulin  2006  Kristianstads SLS    41.75        1:27.64   
11  Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    45.86        1:32.90   
12  Alma Larsson  2006  Karlshamns Simklubb    44.77        1:33.62   
13  Regina Zolyniak  2006  Karlshamns Simklubb    1:39.30        1:39.30   
14  Novalie Gulin  2006  Kristianstads SLS    49.07        1:39.87   
15  Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    49.04        1:40.85   
16  Ida Lund  2006  Kristianstads SLS    48.76        1:42.07   
17  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsällskap    51.07        1:46.64   
18  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    52.86        1:48.69   
19  Ellen Holmberg  2005  Karlshamns Simklubb    52.72        1:52.53   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            DSQ   
Emmy Hulte  2005  Karlshamns Simklubb            DSQ   
Myra Ramström-Andersson  2005  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    38.86        1:20.99   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    42.29        1:25.65   
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap    44.01        1:29.46   
Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS    44.43        1:30.77   
Melvin Petersson  2005  Karlskrona Simsällskap    44.52        1:30.82   
Yousef Abu Hajaj  2005  Karlskrona Simsällskap    43.97        1:31.56   
Måns Fridström  2006  Karlskrona Simsällskap    45.35        1:32.16   
Jacob Edlund  2006  Ronneby Simsällskap    52.60        1:52.60   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thea Greco  2004  Karlskrona Simsällskap    37.29        1:17.10   
Vera Blom  2003  Karlskrona Simsällskap    38.31        1:19.60   
Saga Evertsson  2003  Karlskrona Simsällskap    39.67        1:20.76   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    43.62        1:28.99   
Maja Olsson  2003  Karlshamns Simklubb    43.12        1:30.02   
Rebecka Ungureanu  2004  Bromöllaortens Simsällskap    45.68        1:32.01   
Elsa Bergelin  2004  Karlskrona Simsällskap    45.70        1:32.32   
Elin Dahl  2003  Karlshamns Simklubb    49.94        1:43.71   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    32.47        1:06.77   
William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    37.13        1:15.10   
Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    41.07        1:25.25   
Rasmus Ejermark  2004  Karlskrona Simsällskap    45.77        1:32.17   
Felix Jönsson  2004  Kristianstads SLS    45.47        1:33.28   
Oscar Tram  2004  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Ljungkranz  2001  Karlskrona Simsällskap    34.57        1:10.69   
Tufva Alexandersson  2002  Karlskrona Simsällskap    38.67        1:16.99   
Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    40.72        1:20.68   
Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap    38.68        1:21.76   
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    40.42        1:22.90   
                     
 
Gren 26, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    35.34        1:13.03   
Dennis Micin  2002  Karlskrona Simsällskap    35.82        1:13.79   
Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    35.55        1:13.86   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Andersson  2007  Ronneby Simsällskap            40.94   
Emina Wigow  2007  Karlskrona Simsällskap            47.24   
Axelina Kläfverud  2007  Karlshamns Simklubb            49.66   
Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap            58.41   
                     
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Neo Evertsson  2007  Karlskrona Simsällskap            46.13   
Riccardo Byggeth  2007  Karlskrona Simsällskap            57.11   
                     
 
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap    33.11        1:13.00   
Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS    36.77        1:19.20   
Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap    38.20        1:25.63   
Myra Ramström-Andersson  2005  Karlskrona Simsällskap    38.60        1:26.34   
Alice Gulin  2006  Kristianstads SLS    38.83        1:27.78   
Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    41.23        1:31.81   
Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS    43.01        1:32.66   
Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    42.03        1:34.43   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    42.86        1:35.57   
10  Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    45.13        1:39.11   
11  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    49.78        1:44.32   
12  Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    48.30        1:46.41   
13  Ida Lund  2006  Kristianstads SLS    49.60        1:51.94   
                     
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap    39.00        1:26.38   
Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS    42.31        1:30.90   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    41.64        1:32.05   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    43.78        1:32.13   
                     
 
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thea Greco  2004  Karlskrona Simsällskap    37.99        1:29.13   
                     
 
Gren 32, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    27.68        1:00.44   
William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    32.50        1:10.28   
Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsällskap    32.94        1:12.80   
Johan Abrahamsson  2004  Karlskrona Simsällskap    33.02        1:16.06   
Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    37.71        1:22.27   
Felix Jönsson  2004  Kristianstads SLS    36.09        1:24.55   
Oscar Tram  2004  Kristianstads SLS    45.56        1:41.23   
Rasmus Ejermark  2004  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Simander  2002  Karlskrona Simsällskap    32.76        1:10.87   
Emma Ljungkranz  2001  Karlskrona Simsällskap    33.19        1:11.57   
Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap    36.48        1:20.42   
Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    38.36        1:21.54   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    30.22        1:05.31   
Dennis Micin  2002  Karlskrona Simsällskap    30.98        1:08.08   
                     
 
Gren 37, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskrona Lag 13  Karlskrona Simsällskap            2:01.31   
  Ella Simander  2002      28.78        28.78   
  Saga Evertsson  2003      33.25        1:02.03   
  Tufva Alexandersson  2002      30.36        1:32.39   
  Emma Ljungkranz  2001      28.92        2:01.31   
                     
Karlskrona Lag 12  Karlskrona Simsällskap            2:03.10   
  Vera Blom  2003      31.12        31.12   
  Lovisa Nilsson  2006      32.23        1:03.35   
  Disa Gladher  2002      30.38        1:33.73   
  Aurora Nilsson  2002      29.37        2:03.10   
                     
Karlskona Lag 11  Karlskrona Simsällskap            2:03.81   
  Siri Lindén  2005      29.01        29.01   
  Myra Ramström-Andersson  2005      32.69        1:01.70   
  Astrid Nyblom  2002      31.26        1:32.96   
  Thea Greco  2004      30.85        2:03.81   
                     
Karlshamnn Lag 1  Karlshamns Simklubb            2:24.14   
  Alma Larsson  2006      34.95        34.95   
  Elin Dahl  2003      41.93        1:16.88   
  Maja Olsson  2003      34.23        1:51.11   
  Nora Briskog  2006      33.03        2:24.14   
                     
Karlshamn Lag 2  Karlshamns Simklubb            2:40.09   
  Ellen Holmberg  2005      37.79        37.79   
  Josefina Andrae  2006      41.78        1:19.57   
  Emmy Hulte  2005      40.33        1:59.90   
  Regina Zolyniak  2006      40.19        2:40.09   
                     
                     
 
Gren 38, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskrona Lag 15  Karlskrona Simsällskap            1:58.83   
  Dennis Micin  2002      27.67        27.67   
  Axel Gladher  2006      32.98        1:00.65   
  Måns Fridström  2006      33.06        1:33.71   
  Marcus Barkrot  2002      25.12        1:58.83   
                     
Karlskrona Lag 16  Karlskrona Simsällskap            1:59.43   
  Johan Abrahamsson  2004      29.39        29.39   
  Melvin Petersson  2005      36.33        1:05.72   
  William Svensson  2003      27.88        1:33.60   
  Elias Nilsson  2002      25.83        1:59.43   
                     
Karlskrona Lag 14  Karlskrona Simsällskap            2:09.24   
  Isak Axelsson  2002      28.33        28.33   
  Rasmus Ejermark  2004      35.70        1:04.03   
  Axel Auer  2003      25.98        1:30.01   
  Riccardo Byggeth  2007      39.23        2:09.24   
                     
                     
 
Gren 39, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskrona Extra  Karlskrona Simsällskap            3:16.14   
  Mirja Silverskär  2007      52.71        52.71   
  Vidar Nilsson  2007      59.58        1:52.29   
  Neo Evertsson  2007      47.70        2:39.99   
  Emina Wigow  2007      36.15        3:16.14   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 mars 2018 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  10:20